Kliknutím zavřít
Kliknutím zavřít
Reklama
http://www.hubnidoplavek.cz / Diety / Zdraví - Doplňky stravy a vitamíny / Hi-maize rezistentní škrob (přírodní zdroj vlákniny) 200g
foto
Hi-maize rezistentní škrob (přírodní zdroj vlákniny) 200g
Zařazeno do kategorie:
Zdraví - Doplňky stravy a vitamíny
Výrobce, příp.dovozce:
Rej, ČR
Skladová dostupnost:
Nelze objednat
Cena 80 Kč
ID zboží 006509
 
Sdílet produkt:                

Hi-maize rezistentní škrob (přírodní zdroj vlákniny) 200g

Hi-maize rezistentní kukuřičný škrob je přírodním zdrojem vlákniny, která je vhodná pro správnou činnost trávicího systému. Užívá se všude tam, kde se používá běžně bílá mouka - pečivo, sušenky, knedlíky, moučníky atd, do obilných kaší, komerčních cereálií, mletých mas atd.

Většina škrobů, které konzumujeme, je naším trávícím traktem zcela zpracována a vstřebána, tzn. využita. Rezistentní škroby pochází z přírodních zdrojů, zpravidla z obilovin, zrní a luštěnin. Jeden z nejbohatších zdrojů rezistentního škrobu je Hi-maize, kterou lze použít k náhradě moluky v chlebu, sušenkách, cereáliích a těstovinách. Je vyrobený z vysoce amylózní odrůdy kukuřice, která je výsledkem téměř dvacetiletého konvenčního šlechtění. Při následném zpracování se používají výhradně standardní postupy - Hi-maize tedy není žádným způsobem chemicky modifikován.

Pokud se Hi-maize použije jako přísada do chleba, sušenek, těstovin či cereálií, může se tak zvýšit jejích obsah vlákniny, aniž by tyto potraviny chuťově utrpěly. Nahrazením části mouky rezistentním škrobem redukujeme obsah stravitelného škrobu a tím pádem i obsah glukózy, která je po rozložení škrobů absorbována do krve. Potraviny s vysokým obsahem snadno stravitelného škrobu (např. bílý chléb) uvolňují glukózu rychle z tenkého střeva do krve. To způsobuje její prudký vzestup v krvi, který je vzápětí následován rychlým poklesem. Potraviny, obsahující vlákninu nebo rezistentní škrob, způsobují pomalejší nárůst glukózy v krvi, a tak udržují její stabilnější hladinu.

Upozornění:
Tento produkt byl uvedený na trh jako doplněk stravy. Nemá schválené léčivé účinky a nejedná se o lék. Není určeno jako náhrada pestré stravy. Nepřekračujte doporučené dávkování. Ukládejte mimo dosah dětí. Minimální trvanlivost vyznačena na obalu.

 

Obrázky:

foto 
Reklama